اینستاگرام ما
پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو و خالکوبی بدن یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که باعث شده از لحاظ شرایط اجتماعی، فرهنگی، دلایل شخصی و دیگر موارد به فکر پاک کردن خالکوبی و تاتو یا برداشتن آن باشند.

در این مقاله از آرنا گستر هر آنچه که باید درباره راه‌های پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر و دیگر روش‌های طبیعی که باید بدانید را توضیح خواهیم داد.

دلایل زیادی برای ایجاد خالکوبی وجود دارد و بعضی مواقع نیز ممکن است مردم بخواهند آن‌ها را بردارند. خالکوبی‌ ها دائمی هستند مگر اینکه تصمیم بگیرید با روش های موجود به برداشتن آن اقدام کنید.

بیایید نگاهی به راه‌های برداشتن خالکوبی، از جمله هزینه، مدت زمان آن و موارد دیگر بیندازیم.

راه پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر

خب در مرحله اول باید بدانید که خالکوبی‌های قدیمی‌تر و معمولی نسبت به مدل‌های جدید راحت‌تر قابل برداشتن هستند.

برخی از این رنگ‌ها راحت‌تر نسبت به موارد دیگر حذف می‌شوند. مانند:

 • سیاه
 • قهوه‌ای
 • آبی تیره
 • سبز

خالکوبی‌های بزرگتر، تیره‌تر و رنگارنگ‌تر از آن‌هایی که کوچکتر، سبک‌تر و رنگی کمتری داشته باشند، زمان‌بر و پرهزینه‌تر هستند.

سریع ترین روش پاک کردن تاتو

به دلیل خطر عوارض جانبی، برداشتن خالکوبی در صورت در شرایط زیر بسیار دشوار است:

 • پوست تیره
 • یک بیماری پوستی مانند اگزما
 • وضعیت بهداشتی نامناسب مانند تبخال

با این حال، به این معنی نیست که اگر هر یک از این موارد بالا در مورد شما باشد، نمی‌توانید خالکوبی خود را حذف کنید. بلکه که شاید برای برداشتن آن برای شما نیاز به کمی زمان بیشتر داشته باشیم.

ارائه دهندگان خدمات درمانی در صورت داشتن شرایط بهداشتی می‌توانند به شما کمک کنند. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند داروهای ضد ویروسی را برای جلوگیری از برطرف شدن تبخال برای شروع به لیزر و برداشتن خال تجویز کنند.

عمل لیزر چگونه انجام می‌شود ؟

اکثر متخصصان، برداشتن خالکوبی و تاتو با لیزر را موفق‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش می‌دانند. امروزه اکثر خالکوبی ها با دستگاه لیزر کیوسوئیچ انجام می‌شود چرا که انرژی را در یک قسمت قوی می‌فرستد و این پالس انرژی جوهر را در پوست شما گرم می‌کند تا آن را از بین ببرد.

برای از بین بردن خالکوبی خود باید طی چندین هفته یا بیشتر چندین روش درمانی با لیزر را انجام دهید و ممکن بعضی مواقع خالکوبی به صورت کامل از بین نرود و در عوض کم رنگ تر شوند.

چه کسی باید لیزر انجام دهد ؟

پاک کردن خالکوبی ها با رنگ‌های مختلف دشوارتر است. ممکن است نیاز به درمان با لیزرهای مختلف و طول موج داشته باشند تا مؤثر باشد.

بهترین کاندیداها برای برداشتن لیزر با پوست سبک تر هستند. این امر به این دلیل است که درمان با لیزر می‌تواند رنگ پوست تیره را تغییر دهد.

هزینه برداشتن خالکوبی

هزینه برداشتن تاتو با لیزر به اندازه، رنگ و سن خالکوبی شما و حتی به عمق آن نیز بستگی دارد.

قیمت دقیقی را نمی‌توان برای این موضوع تعیین کرد چرا که به نوع دستگاه لیزر و کلینیک هزینه‌ها متفاوت است.

پاک کردن تاتو توسط بیشتر شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد چرا که یک روش زیبایی محسوب می‌شود.

شما می‌توانید لیزر خالکوبی را در یک کلینیک زیبایی انجام دهید. در واقع یک تکنسین لیزر پوست خالکوبی شده را با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند.

سپس با لیزر مورد نظر کار خود را شروع می‎کند که حتی ممکن است پوست زیر هر عمل خونریزی، تاول زده و متورم شود که کاملا طبیعی است.

برداشتن خالکوبی و تاتو

مراقبت‌های بعد پاکسازی خالکوبی

به طور کلی، پماد ضد باکتریایی را برای چند روز بعد از هر عمل روی پوست خود بمالید. پماد به بهبودی پوست شما کمک می‌کند و خطر ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد.

هر بار که پماد را بمالید، پانسمان زخم را تغییر دهید. حداقل برای دو هفته آینده:

 • محل درمان شده را تمیز و خشک نگه دارید.
 • از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض منطقه تحت تأثیر نور خورشید خودداری کنید.
 • هیچ جای زخم یا تاول هایی که تشکیل می شود را انتخاب نکنید.

بسته به اندازه خال کوبی و روش ترمیم جراح ممکن است جراحی برداشتن یک خال کوبی یک تا چند ساعت طول بکشد. که معمولاً چند هفته طول می‌کشد تا محل برداشتن خال کوبی شما بهبود یابد.

به طور کلی، پماد تجویز شده یا توصیه شده را برای چند روز بعد از عمل بمالید تا به بهبودی پوست کمک کرده و از خطر عفونت جلوگیری کنید.

عوارض برداشتن تاتو و خالکوبی

عوارض یا خطرات برداشتن خالکوبی

برخی افراد ممکن است جای زخم را تجربه کنند. برای کاهش خطر زخم شدن، محل بهبودی خود را دست کاری نکنید. همچنین، حتماً دستورالعمل ها و توصیه های پزشک خود را دنبال کنید.

بیشتر افراد بعد از انجام خالکوبی مشکل دیگری به غیر از درد و قرمزی تجربه نمی‌کنند. همچنین طبیعی است که در طی روند بهبودی دچار خارش شوید.

با این حال، برداشتن خالکوبی با خطراتی می‌تواند همراه باشد:

 • واکنش های آلرژیک: بعضی از افراد نسبت به رنگ‌های خاص رنگی، به ویژه رنگ‌های سبز، زرد و آبی، حساسیت دارند. این واکنش ها ممکن است سال‌ها پس از گرفتن خال کوبی اتفاق بیفتد.
 • بیماری‌های ناشی از خون: تجهیزات خالکوبی غیرمستقیم ممکن است استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) یا هپاتیت را منتقل کنند. اگرچه در شرایط مدرن الان غیر معمول است، اما هنوز هم باید از آن آگاه باشید.
 • عوارض MRI: اگر پزشک شما از MRI ​​برای تشخیص وضعیت سلامتی بخواهد، ممکن است در محل خالکوبی احساس درد کنید یا ممکن است خال کوبی در کیفیت تصویر MRI اختلال ایجاد کند.
 • زخم و التهاب: این‌ها می‌توانند دائمی باشند. اگر پزشک خالکوبی شما از به درستی پاک نکند، جای زخم آن ممکن است.

روش میکرودرم ابریژن چه کمکی می‌کند ؟

دستگاه میکرودرم ابریژن برای لایه برداری و جوانسازی پوست استفاده می‌شود اما با درصد کمتری می‌تواند خالکوبی را از بین ببرد.

کارآیی آن در افراد مختلف متفاوت است. بعضی اوقات می‌تواند بیشتر خال کوبی موجود را از بین ببرد. میکرودرم ابریژن برای افرادی که دارای حساسیت پوستی یا پوستی مانند اگزما هستند توصیه نمی‌شود.

چرا که در معرض خطر خونریزی، کبودی و تغییر رنگ پوست قرار می‌گیرد. افرادی که پوست تیره دارند ممکن است در معرض خطر بیشتری برای تغییر رنگدانه‌های پوستی قرار بگیرند.

هزینه انجام میکرودرم نیز بستگی به اندازه، نوع پوست و رنگ آن متفاوت است. روش ابریژن معمولاً در طی یک عمل در مطب جراح زیبایی انجام می‌شود و مدت زمان انجام عمل بستگی به اندازه و رنگ خال کوبی شما دارد.

تاثیر کرم‌های رفع تاتو

کرم های رفع تاتو، گسترده ترین و کم هزینه ترین گزینه است. یک دلیل وجود دارد: هیچ مدرک محکمی مبنی بر تاثیر قطعی آن وجود ندارد. طبق گفته کارشناسان و شواهد، بهترین کاری که این کرم ها انجام می‌دهند، محو شدن یا روشن شدن یک خالکوبی است.

نتیچه گیری:

روش های دیگری با استفاده از موارد طبیعی مانند آلوئه ورا، لیمو یا عسل مختلفی نیز امکان پذیر است، اما حقیقتا نتیجه خاصی از آن تا به حال ثبت و بررسی نشده است و پیشنهاد ما استفاده از دستگاه‌های لیزر پزشکی معتبر است.

منبع: healthline

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396