اینستاگرام ما
دستگاه آراف سرجيكال pure cut

دستگاه آراف سرجيكال pure cut یا دستگاه rf نوعی دستگاه الکتروسرجری یا دستگاه الکتروکوتر با فرکانس بالا، رادیو فرکانسی است که به علت مکانیسم خاص در برداشت ضایعات و کیفیت بسیار بالای آن، جراحی انواع ضایعات پوستی را بدون اسکار انجام می‌دهد.

دستگاه آر اف سرجيكال جهت کلیه جراحی‌ها و عمل‌های زیبایی ازجمله: جراحی پلاستیک و زیبایی، جراحی‌های کوچک مثل ختنه و برداشتن خال و زگیل و کک‌ومک و… مناسب است.

رادیوفرکوئنسي3/7مگاهرتز بدون ایجاد اسکار و هایپر پیگمانتاسیون با ترانزیستورهای نسل جدید بدون افت فرکانس در طول زمان با قیمت مناسب جهت خال زگیل میخچه و انجام ختنه و لیپوم.

حدود 90 سال است پزشکان از رادیو فرکوئنسی در درمان بیماران خود استفاده میکنند. به طور حتم امروزه در 100 درصد اعمال جراحی به نحوی از الکترو سرجری استفاده میشود و کار با این وسیله چنان به کمک پزشکان امده است.

که بسیاری از پزشکان مجبور به استفاده از ان شده اند داشتن مدهای pure cut -cuagulation – blend جراحی را در همه رشته ها سهل تر و اسان تر کرده است . البته انچه ببشتر مورد استفاده قرار میکیرد  استفاده این دستگاه در اعمال زیبایی است که برداشتن خال زگیل میخچه وانجام ختنه و لیپوم از این قرار است

با وجود تبحر بسیاری از همکاران در استفاده از این دستگاه اطلاعات پزشکان از نحوه صحیح کار بسیار اندک است و این در سوالاتی که از اینجانب پرسیده میشود مشهود است.

دستگاه آراف سرجيكال pure cut

به صورت خیلی ساده به این فرمول توجه کنید

            1      =F

           R

یعنی فرکانس با مقاومت رابطه عکس دارد پس هر چه فرکانس بیشتر شود مقاومت کمتر میشود واین فرمول ساده اساس کار رادیو فرکوئنسی میباشد

وقتی مقاومت کمتر میشود  شدت گرمای تولید شده در محل کاهش می یابد  حال 2 سوال مطرح میکنم و منتظر جواب همکاران در صفحه پرسش و پاسخ میشوم

 1)   چرا  و با چه مکانیسمی وقتی فرکانس بالا میرود شدت گرمای ایجاد شده کم میشود (جواب این نباشد چون مقاومت کم میشود)

2) چرا و با چه مکانیسمی در ا فردی که چند خال روی صورت او برمیداریم بعضی از خالها هایپر پیگمانتاسیون میدهد و بعضی نمیدهد با وجود اینکه کاربر و شرایط کاملا مساوی است

بحث در مورد rf جراحی را نیمه تمام میگذاریم و کمی در مورد rf جوانسازی بحث میکنیم

RF_Tightening وسیله ای است که امواج رادیویی را با فرکانس بالا تولید و از بافتهای بذن عبور داده و موجب تولید حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد در آنها می شود.

سیستم های RF_Tightening نیز مانند RFهای بکار رفته در جراحی دارای 2 نوع الکترود(2 قطبی Bipolar) و (تک قطبی Monopolar)هستند، با این تفاوت که جریان را به سطح بزرگتری از بدن اعمال می کنند.

و حرارت در یک نقطه متمرکز نمی شود بلکه در یک منطقه پخش می گردد. در استفاده از پروب بای پلار نیازی به اتصال به الکترود منفی نیست بهمین دلیل امواج فقط در موضع تماس جریان میابند و عمق نفوذ امواج کم، سطحی و در حد بافت درم و زیر درم بوده اند وترموتراپی بصورت سطحی انجام می گیرد.

در استفاده از پروب مونو پلار، اتصال الکترود منفی الزامی است، بنابراین امواج در کل بدن جریان میابد و عمق نفوذ امواج بیشتر و در حد بافت های چربی است و لذا ترموتراپی عمقی انجام می‌گیرد.

کاربرد: با نظر به قابلیت های سیستم RF_Tightening در انجام ترمو تراپی این سیستم می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن و نیز درمان سلولیت موفق و موثر باشد.

1. Remodeling صورت و بدن : این دستگاه با افزایش دما و نیز کاهش چربی غدد می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن موثر باشد، از جمله:
_ از بین بردن چین و چروک در صورت و دور چشم _ رفع شلی پوست در قسمت های مختلف بدن _ درمان آکنه فعال _ و کاهش چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن.

2. سلولیت : برای درک موفقیت RF_Tightening در درمان سلولیت کافی است علل بروز و روش درمان سلولیت را مرور نماییم.

علل بروزسلولیت:

  • تجمع چربی در سلولهای چربی
  • کاهش و توقف تخلیه لنف و جریان خون مویرگی
  • افزایش مواد سمی حاصل از متابولیسم ( سوخت و ساز مواد)
  • کاهش متابولیسم و تبادلات حیاتی
  • افزایش ورم بافتی و فیبروزه شدن بافت همبند

روش درمان سلولیت:

  • جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود
  • آب و مواد سمی زائد بوسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
  • متابولیسم از طریق اکسیژن رسانی افزایش یابد
  • سایز سلولهای چربی کوچک شود.

با تحریک فیبرها، خاصیت الاستیک بافت همبند باز گردانده شود.

با نگاهی به مطالب فوق و مرور دوباره اثرات فیزیولوژیک ترموتراپی، میتوان گفت که سیستم های RF_Tightening می توانند با تولید کلاژن و افزایش Tone up، افزایش گردش خون موضعی، درناژ لنفی و لیپولیز چربی ها، بطور موثری سلولیت را درمان نماید.

بعلت عبور امواج رادیویی از بافت ها و ایجاد حرارت در درون و عمق آنها توانمندی این دستگاه ها نسبت به دستگاهای دیگر بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و موجب گردیده است که سیستم های RF_Tightening در رفع مشکلات پوستی توانمند تراز تکنولوژی های مشابه عمل نماید و نتایج قطعی آن در جلسات درمانی کمتری میسر شود.

امتیاز دهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396