اینستاگرام ما
نحوه نگهداری دستگاه لیزر موهای زائد

رعایت نکات مهم در نحوه نگهداری دستگاه لیزر موهای زائد بسیار مهم حیاتی می‌باشد، با توجه به اینکه روزهای گرم تابستان نزدیک است باید نکات مختلفی را رعایت کنید که با مشکلات احتمالی و خرابی لیزر ها مواجعه نشوید.

در این مقاله کوتاه از آرنا گستر قصد داریم به مهم‌ترین نکات نگهداری از لیزر های پزشکی بپردازیم. ما با همراه باشید.

نگهداری از لیزر پزشکی در روزهای گرم تابستان

1. محلول کولانت دستگاه در روزهای گرم تبخیر شده و زودتر نیاز به تعویض و یا پرکردن مجدد دارند از قبل از اینکه دستگاهتان إرور واتر بدهد مخزن آنرا پر کنید چرا که خالی شدن مخزن موجب نفوذ هوا به چرخه اب شده و حباب های هوا بدترین صدمه را به لامپ و قطعات حساس می‌زنند.

2. حتما از محلول کولانت استاندارد و مورد تایید کمپانی ها استفاده کنید: استفاده از اب مقطر به جای اب مقطر دیونیزه (مثلا دوبار تقطیر) موجب تشکیل املاح در مسیرهای باریک خنک کننده دستگاه شده و سرعت چرخش اب را کم میکند لذا حتما از کولانت مناسب استفاده کنید.

کولانت مناسب اکثر لیزرها آب مقطر دیونیزه است که ماهی یکبار و یا حداکثر دوماه یکبار باید‌ تعویض گردد برخی موارد مانند Co2 لیزرها از مخلوط اتیلن کلیکوژن با آب دیونیزه یا ضد یخ استفاده می‌کنند.

3. حتما از اسپلیت در اتاق لیزر استفاده کنید دمای مناسب برای تمام لیزرها زیر 24 درجه واقعی است بهتر است یک دماسنج دقیق در کنار بدنه دستگاه نصب و دما را کنترل کنید.

4. در مناطقی مانند خوزستان که شب‌ها هم دما بیش از 40 درجه است روشن ماندن اسپیلت و تنظیم آن روی 30 درجه در شب به افزایش عمر دستگاه کمک زیادی می‌کند.

محصولات مرتبط: دستگاه اس اچ آر ایلایت

5. فن‌ها را مرتبا با جارو برقی تمیز کنید.

6. اگر دستگاهتان قطعه ای دارد که ناسالم یا نیمه سالم است نسبت به تعویض آن اقدام‌ کنید چرا که قطعه خراب باعث گرمتر شدن دستگاه می‌شود.

7. پنجره های رو به آفتاب را با پرده های ضخیم بپوشانید.

8. تحت هیچ شرایطی از کولر آبی استفاده نکنید، رطوبت کولر ابی و از همه بدتر گرد و خاکی که از کانال کولر وارد اتاق می‌شوند آسیب‌های جدی به دستگاه وارد می‌کند.

نحوه نگهداری دستگاه لیزر موهای زائد

افزایش طول عمر دستگاه‌های لیزر پزشکی

به این نکته مهم توجه کنید که با افزایش قیمت دلار، رعایت این چند نکته بسیار ساده شما را از هزینه های بیهوده معاف خواهد کرد.

مورد اولی که باید به آن توجه کرد، محلول خنک کننده است. اکثر لیزرها آب مقطر دیونیزه را استفاده می‌کنند، که هر ماه یکبار باید پر و هر سه تا شش ماه یک بار باید کاملا تعویض شوند.

توجه کنید که آب دیونیزه با آب دوبار تقطیر فرق زیادی دارد: آب دیونیزه به آب مقطری گفته می‌شود که پس از تقطیر اولیه، یون‌های سدیم و پتاسیم و کلسیوم از آن جدا شده و مانع از تشکیل رسوب و تشکیل رسوب در رادیاتور دستگاه می‌شود.

سعی کنید در روزهای گرم تابستان از اسپیلت‌های گازی استفاده کنید و دمای اتاق کار را کمتر از 24 درجه نگهداری کنید. همون طور که در قبل گفتیم افرادی که از کولرهای ابی استفاده می‌کنند به شدن به لیزرها آسیب می‌زنند، چرا که رطوبت ناشی از این کولرها بشدت به اپتیک لیزرها آسیب زیادی وارد می‌کند.

برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به هدلیزرها اگر دستگاهتان نشتی آب دارد حتما به مهندسین فنی آرنا گستر اطلاع داده و جهت رفع آن اقدام کنید.

در بعضی مواقع اگر هندپیس دستگاهتان داغ می‌کند، حتما لنز یا اپرچر هندپیس سوخته است. پس جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر به فایبر دستگاهتان حتما لنز آسیب دیده را تعویض کنید. فلش لامپ‌های لیزر عمر محدودی بین “1 تا 3 میلیون شات” را دارند که هرگز از تعداد شات مجازی که کمپانی تعیین می‌کند فراتر شات نزنید.

نتیجه گیری:

امیدواریم که از این مقاله تونسته باشید اطلاعات مفیدی رو به دست آورده باشید، این نکته رو فراموش نکنید که قیمت هد لیزر اورجینال دستگاه‌های الکس بین 10 تا 20 هزار دلار می‌باشد، که عدم رعایت همین نکات ساده می‌توانند آسیب جدی را به هدلیزر دستگاه وارد کنند.

برای هرگونه سوال و مشاوره رایگان خرید انواع دستگاه های پزشکی می‌توانید با مجموعه آرنا گستر در تماس باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396