اینستاگرام ما
راهنمای کامل خرید دستگاه لیزر دایود

در این مقاله کوتاه و کاربردی از آرنا گستر قصد داریم راهنمای کامل خرید دستگاه لیزر دایود را باهم بررسی کنیم تا خریدی کاملا موفق و رضایت بخش داشته باشیم چرا که رعایت یکسری نکات جزئی در خرید دستگاه لیزر دایود می‌تواند شرایط شما را تغییر دهد. پس ما همراه باشید.

راهنمای کامل خرید دستگاه لیزر دایود

در ادامه می‌توانید 9 نکته مهم یا راهنمای کامل خرید دستگاه لیزر دایود را قبل خرید مشاهده و بررسی کنید:

1. قبل از هر چیز باید بدانید که تمام لیزر دایود ؛ خود هندپیس آن است بقیه کیس دستگاه چندان اهمیتی ندارد. البته کولینگ و تهویه و فن های دستگاه که داخل کیس آن تعبیه شده در درجه دوم اهمیت است. لذا هرچه حجم دستگاه بزرگتر باشد کولینگ بهتری خواهیم داشت.

2. قیمت هندپیس را قبل از خرید بدانید.

3. تعداد شات گارانتی را حتما از فروشنده بخواهید قید کند.

4. گرانترین قطعه و انحصاری ترین قطعه هندپیس شماست لذا باید قیمت آن را بدانید تا بر اساس آن هزینه های مصرفی خود را مدیریت کنید.

تعداد شات لیزر دایود

تعداد شات لیزر دایود

(معمولا دایودها تا 20 میلیون شات هم میزنند که فروشنده بسته به اعتماد خود به کمپانی سازنده بین 5 تا 10 میلیون شات گارانتی می‌کنند)

5. توان «هندپیس» را دقیق بدانید؛ معمولا فروشنده توان مصرفی دستگاه لیزر دایود را می‌گوید که عدد مهمی نیست! مهم توان هندپیس است.  به ازای هر سانتیمتر مربع از اسپات سایز سر هندپیس حداقل ۶۰۰وات توان لازم داریم تا لیزر به خوبی کار کند.

لذا هندپیسی که اسپات 2 در 1 سانت دارد باید حداقل توان 1200 وات داشته باشد لذا خیلی هم از بزرگ بودن اسپات سایز خرسند نشوید اتفاقا اسپات سایز کوچکتر بیشتر توصیه می‌شود.

6. اینکه دستگاه سه طول موج است یا تک طول موج خیلی مهم نیست! کار اصلی را طول موج 808 نانومتر میکند بقیه طول موج‌ها (755و 1064) بیشتر جنبه فرمایشی و بیزینسی دارد چون معمولا از حدود 10 عدد «دایودبار» 8 تا از آن‌ها 808 نانومتر و فقط دوتاش 755 یا 1064 است).

پس خیلی روی سه طول موجی بودن دایود حساس نشوید و خریدن طول موج 808 از همه دیگر طول موج‌ها در اولویت است. دایودهای بیش از 12 بار برای خرید توصیه می‌شوند.

7. دایود ها یک تست ساده دارند که در سینگل شات به ازای 30 میلی ثانیه باید حداقل 20 ژول برسانتیمتر مربع خروجی بدهد یا در مود SHR روی 3 هرتز و 10 میلی ثانیه تا 20 ژول برسانتیمتر مربع خروجی بدهد.

8. عداد بارها را میتوان براحتی از داخل کریستال سفایر دید و شمرد.

9. برای خرید دستگاه لیزر دایود دست دوم نیز تمام موارد فوق را رعایت کنید بخصوص نحوه تامین دایود و قیمت آن که ممکنه برخی دایودها کلا تولید نشوند و شما بمانید با دستگاهی که خدمات ندارد.

در مورد لیزر دایود ها بیشتر بدانیم

  • توان مصرفی
  • توان هندپیس
  • توان خروجی

توان مصرفی کل توان الکتریکی مصرف شده توسط کل دستگاه اعم از هندپیس ؛ کولینگ و بوردهای الکترونیکی است.

توان مصرفی هندپیس یا توان ورودی هندپیس میزان برقی است که هندپیس مصرف می‌کند.

توان خروجی میزان توان اپتیکی یا نور خروجی از دهانه لیزر است که حتما کمتر از توان مصرفی ان است.

مثلا دستگاهی که توان خروجیش ۱۲۰۰وات باشه حداقل توان مصرفی هندپیس با ۷۰ درصد بازدهی میشه 1700 وات.

در این صورت توان مصرفی کل حداقل حدود ۲۵۰۰وات خواهد بود که حدود ۷۰۰وات صرف کولینگ و سایر قطعات خواهد شد.

فرمول ها:

توان الکتریکی مصرفی دستگاه= توان مصرفی هندپیس + توان مصرفی سایر ادوات مثلا کولینگ

بازدهی لیزر= توان اپتیکی خروجی تقسیم بر توان مصرفی کل

نتیجه گیری:

امیدواریم که از مقاله راهنمای کامل خرید دستگاه لیزر دایود راضی بوده باشید و از نکات گفته شده حتما قبل از خرید این دستگاه استفاده کنید. برای مشاوره و خرید دستگاه لیزر دایود نیز می‌توانید با مجموعه آرنا گستر در تماس باشید.

4.6/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396