اینستاگرام ما
کارتریج هایفو

کارتریج هایفو چیست و نحوه نگهداری آن چگونه است ؟ آیا شارژ کارتریج هایفو کار درستی است ؟ در این مقاله از آرنا گستر به تمامی سوالات شما درباره کارتریج های هایفو پاسخ می‌دهیم.

کارتریج هایفو در واقع بخشی از دستگاه هایفو می‌باشد که برای درمان و جوانسازی پوست به کمک کارتریج آن وارد عمق نفوز پوست می‌شود و در مدل‌های مختلفی و متفاوتی تولید شده‌اند.

نحوه نگهداری از کارتریج هایفو

نکاتی مهم در مورد نگهداری از هایفو و کارتریج های آن را در ادامه توضیح خواهیم داد، فقط توجه کنید که تمامی موارد گفته شده را رعایت کنید تا بعدا برای کارتریج های دستگاه هایفو صورت مشکلی به وجود نیاید.

تکان دادن آب داخل کارتریج و کنترل صدای آب

همواره آب داخل کارتریج هایفو را با تکان دادن و شنیدن صدای اب کنترل کنید.

توجه کنید اکثر کارتریج ها در اثر کارکردن دچار نشتی شده و بخصوص در مناطق گرم نشت آب و تبخیر آن بیشتر رخ می‌دهد لذا با کم شدن سطح آب کارتریج؛

اولا افیکیسی کاملا ازبین می‌رود و ثانیا ایجاد سوختگی سطحی روی اپیدرم هم یکی از نتایج کاهش آب درون کارتریج است که نقطه کانونی و تطبیق امپدانسی محیط به آب داخل کارتریج کاملا وابسته است.

عملکرد مناسب کارتریج هایفو

مطمئن شدن از کارکرد صحیح آن

هر هفته یا حداقل هرماه توسط تستر “پلکسی‌گلس” از صحت کارکرد کارتریج مطمئن شوید.

نحوه تست صحیح بدین شرح است:

1. حتما از پلکسی‌گلس با ضخامت برابر شماره کارتریج استفاده کنید. مثلا اگر شماره کارتریج 4/5 است حتما ضخامت پلکسی باید 4/5 میلیمتر باشد یا اگر کارتریج 3 را تست می‌کنید پلکسی باید 3 میل باشد

2. زدن ژل بین پلکسی و کارتریج الزامی است. 

3. کارتریج باید به سمت زمین باشد، مثلا پلکسی را روی میز گذاشته و شات بزنید درست مثل اتو ‌زدن لباس که اتو‌ باید موازی زمین باشد وگرنه لباس‌ها درست اتو‌ نشده و یا ممکن است بسوزند.

4. حتما کنترل کنید که ریل کارتریج تمام طول پلکسی را طی کرده باشد، مثلا طول طی شده در کارتریج 3 ‌و 4/5 حدود 25 میلیمتر و در کارتریج 1/5 حدود 15 میلیمتر است.

5. تعداد نقاط را کنترل کنید که با تعداد دات های ست شده روی مانیتور برابر باشد. مثلا وقتی length روی 25 و spacing روی 1 باشد حتما تعداد 24 یا 25 نقطه باید ایجاد شده باشد. 

6. عمق دات ها مهم اند حتما سعی کنید یکبار برای همیشه توسط کارتریج نو عمق نقاط ذوب شده روی پلکسی توسط کارتریج را در یک لول مشخص (مثلا یک ژول) بررسی و در ذهن خود انرا بیاد داشته باشید، که بتوانید با کارتریج های کارکرده آن را مقایسه کنید.

برچسب روی کارتریج

بررسی برچسب روی کارتریج

حتما برچسب روی کارتریج هایفو را بررسی کنید، اکثر نشتی‌ها از کنار همان رخ می‌دهند معمولا اگر خیلی باد کرده باشند یعنی محیط نگهداری گرمی دارند

مثلا در مناطق جنوبی کشور در حین شب که دما بیش از 50 درجه ممکن است برسد لذا باد کردن و نشت بخار آب بسیار محتمل خواد بود

لذا حتما برچسب های بادکرده را تعویض و آب داخل را به میزان 2/3 حجم کارتریج پرکرده و کارتریج را در دمای زیر 30 درجه نگهداری کنید.

(میزان 1/3 از حجم کارتریج باید خالی باشد که مجددا برچسب باد نکند)

توجه کنید نحوه صحیح شات زدن روی صورت شخص باید طوری باشد که کارتریج هایفو موازی زمین باشد درست مثل اتو زدن باید عمل کنید مثلا زیر گلو را باید طوری بزنید که کارتریج رو به هوا نباشد وگرنه اثر بخشی کم شده و عمر کارتریج بشدت کاهش میابد.

در نظر داشته باشید یکی از عوامل سوختگی پوست همین کج گرفتن کارتریج هایفو و کم زدن ژل است بجای اینکه کارتریج را کج بگیرید از بیمار بخواهید که صورت خود را طوری بچرخاند که کارتریج همواره موازی زمین باشد.

شارژ کارتریج هایفو

شارژ کارتریج های هایفو

آیا شارژ کارتریج هایفو کار درستی است ؟ برای تحلیل این مساله باید به چند موضوع اشاره کرد:

اول اینکه تمام کمپانی‌های سازنده مثلا وقتی 10 هزارتا برای هر کارتریج شات مجاز تعریف می‌کنند؛ با این پیشفرض است که شما تمام شات‌ها را با توان بیش از 80 درصد بزنید.

مثلا طی تحقیق انجام شده ای در مورد اکثر آن‌ها، اگر با کارتریج 4/5 و با انرژی 1 ژول تمام وقت کار کنید در این صورت با 10 هزار شات واقعا عمر کارتریج را تا بیش از 50 درصد مصرف کرده‌اید.

و مثلا اگر ما با انرژی 0/7 ژول دایما کار کنیم؛ کارتریج همچنان توانایی شارژ مجدد را دارد البته در شارژ مجدد گاها مجبورید ژول دستگاه را با احتیاط کمی بالاتر ببرید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

و اینکه کمپانی ها چرا با شارژ کارتریج مخالف هستند خب دو جنبه دارد:

 • جنبه استاندارد که به خودی خود اداره استاندارد به کمپانی ها هرگز اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.
 • سود حاصل از فروش کارتریج که حتی از فروش خود دستگاه هم بیشتر است.

اما در اینجا ! قضیه فرق دارد هم اینکه به هزاران دلیل و تحریم و قیمت ارز و از همه بدتر واسطه‌های زیاد بین تولید کننده تا مصرف کننده نهایی؛

که همه باعث‌شده یک کارتریج به حداقل سه برابر قیمت واقعی بفروش برسد که این خود باعث می‌شود مصرف کننده به فکر شارژ مجدد بیفتد تا خریدن کارتریج نو.

اما از آن طرف فراموش نکنید که شارژ بیش از حد هم ممکنه است به دستگاه شما و منابع تغذیه آسیب بزند چون هربار که شارژ تمام می‌شود

عمر پیزو الکتریک و ریل‌های داخل کارتریج و همچنین اتصالات و حتی آب داخل آن نیز بی‌کیفیت تر می‌شود و این موضوع اگر ادامه پیدا کند ضررش بیش از سودش است.

نتیجه گیری:

در کل اگر در شات‌های آخر از کارکرد کارتریج هایفو همچنان راضی هستید و با تستر پلکسی گلاس شات‌های کارتریج در مقایسه با کارتریج نو همچنان قابل تایید باشد میتوان یک‌بار دیگر کارتریج را شارژ نمود هرچند این کار از دید کمپانی و واردکننده سم است.

امتیاز دهی post
2 دیدگاه
 • شکاری
  11:15 ب.ظ, آگوست 2022

  بسیارعالی ومفید
  قربان یه سوال داشتم. قیمت هایفو چینی از 34ملیون تا60ملیون در شرکت‌های مختلف باهم متفاوت است اینکه بعضی شرکت‌ها اذعان می‌کنند جنس آنها کیفیتش بالاست درسته؟
  توضیح اینکه 2تاهایفو از نظرظاهرواندازه کاملا یکی هستند
  متشکرم

  • پشتیبان سایت
   8:50 ق.ظ, آگوست 2022

   سلام و احترام
   لطفا برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با دستگاه هایفو با شماره 09123768396 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396