اینستاگرام ما
راهنمای خرید تجهیزات پزشکی

در این سری از مقاله‌های آرنا گستر قصد داریم راهنمای خرید تجهیزات پزشکی را بررسی کنیم تا خرید موفق و باصرفه‌ای داشته باشیم. در ادامه اطلاعات مورد نیاز برای خرید دستگاه پزشکی را بیان می‌کنیم.

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات پزشکی

همانطور که می‌دانید خوشبختانه استفاده از لیزر برای پزشکان عمومی هم‌ بلامانع شد؛ تصمیم اشتباهی که سال‌ها باعث تضییع حقوق مسلم آن ها شده بود.

1. قیمت دستگاه: در نظر داشته باشید قبل از خرید تجهیزات پزشکی، قیمت دستگاه را در بازار جهانی جویا شوید که با یک سرچ ساده میتوان قیمتها را در آورد. دقت کنید لیزرهایی که در یک کشور ساخته میشود معمولا در یک لول هستند لذا قیمت کمپانی های یک کشور خیلی باهم متفاوت نیست و همچنین کیفیتها هم اکثرا در یک سطح هستند.

لذا باید بدانید که کدام شرکت در ایران به شما خدمات می‌دهد ؟ شرکت‌های وارد کننده را از نظر فنی تحلیل و بررسی کنید شرکتی که خدمات خوبی ندهد اشتباه محض است خرید از آن شرکت، اما آرنا گستر تضمین کیفیت و گارانتی خرید تجهیزات پزشکی را به شما خواهد داد.

توجه کنید که دستگاه‌ها در دوره گارانتی هیچ مشکلی ندارند لذا فریب گارانتی را نخورید. بعد از گارانتی دستگاه‌ها و خدمات فنی معایب خود را نشان خواهند داد.

2. قیمت مصرفی های دستگاه: را قبل از خرید از شرکت بخواهید تا در قرارداد به صورت ارزی قید کنند. مثلا فلش لامپ برای هر دستگاهی قیمت مشخصی دارد که متاسفانه برخی شرکتها پول های هنگفتی از بابت فلش لامپ به جیب میزنند که قبل از خرید باید مشخص شود هر لامپ چند شات میزند و چند شات گارانتی دارد.

علاوه بر فلش لامپ؛ لنزها هم جزو مصرفی ها هستند که شرکت هیچ حرفی ازین بابت قبل خرید نمیزند باید قیمت لنزها را بدانید.

برخی ادوات مانند فیبر و هدلیزر در بلند مدت به مشکل میخورند که باید قیمت ارزی انها را بدانید بسیار دیده شده که شرکتی تعداد شات گارانتی هدلیزر را نمی‌دهد و اگر هدلیزر به مشکل بخورد پول وحشتناکی را از مشتری می‌گیرد (تا180میلیون تومان هم دیده شده!) لذا علاوه بر قیمت هدلیزر؛ عمر آن و تعداد شات گارانتی را باید بدانید. در مورد فیبر و هندپیس هم همینطور است.

3. وظیفه شرکت: شرکت وظیفه دارد در دوران گارانتی هر چند ماه یکبار و بعد از گارانتی هم بسته به توافق شما بازدید دوره ای برای دستگاهتان بگذارد این کار نباید هزینه زیادی برایتان داشته باشد لذا این ها را لحاظ کنید.

4. پارامترهای فنی دستگاه را حتما بررسی و با سایر دستگاه‌ها مقایسه کنید: مثلا دستگاهی که حداکثر فلوئنس خروجی آن 10 ژول برسانتیمتر مربع (در هندپیس 20 میلیمتر)باشد این دستگاه مناسبی برای کار با هندپیس 20 نیست چرا که فشار زیادی روی دستگاه وارد میکند.

با این دستگاه حداکثر با هندپیس 20 میشود کار کرد تا حاشیه امن ان رعایت شود. پس گول هندپیس 20 را نخورید ببینید فلوئنس چنده ؟ معمولا در نظر بگیرید که توان دستگاه تا جای ممکن بالا باشد تا اسیب کمتری ببیند دستگاهی خوبه که حداقل در هندپیس 20 تا 15 ژول برسانتیمتر مربع انرژی بدهد.

قطعا ترکیب الکس و اندی یگ در هیرریمووال از الکس تنها بهتر است دستگاه‌هایی که الکس و إندی یگ را همزمان نمیزنند بهتره خریداری نشود یا اینکه ناچارا فقط الکس تنها خریداری شود(البته با رعایت قیمت مناسب) چرا که همزمانی دو لیزر یک مزیت مهم و نداشتن این مد جزو ضعف دستگاه محسوب می‌شود.

محصولات پرطرفدار: دستگاه لیزر دایود

5. وظیفه آموزش به پزشک: مطابق با قانون؛ هنگامیکه یک دستگاه لیزر پزشکی فروخته می شود؛ مسئولیت تمام مسایل آموزشی آن دستگاه به عهده فروشنده است. متاسفانه بارها مشاهده شده که یک مجموعه که فقط اسم خودش را «شرکت» گذاشته فقط «فروختن» دستگاه را در رسالت خود گنجانده؛ دریغ از ذره ای سواد یا افراد متخصص که بتوانند از پس «خدمات پس از فروش» برآیند!

آموزش دادن از جانب شرکت حق شماست و هر چند بار که شما لازم دارید اون‌ها موظفند به شما آموزش دهند و این شمایید که اگر از آموزش شخص خاصی راضی نیستید درخواست برای آموزش بهتر بدهید.

در آخر آموزش خوب از هر شرکتی نشانه سطح سواد و ارزش والای آن شرکت دارد لذا فریب ظاهر و لاکچری بودن شرکت را نخورید. برای مشاوره رایگان و خرید انواع تجهیزات پزشکی و زیبایی با پشتیبانی کامل و ضمانت تضمینی، می‌توانید با مجموعه آرنا گستر در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396