اینستاگرام ما
بهترین تنظیمات دستگاه های لیزر پزشکی

آیا شماهم بعد از خرید دستگاه های پزشکی به سوالاتی مانند تنظیمات دستگاه های لیزر پزشکی، دقیق بودن دستگاه و زمان كاليبراسيون دستگاه برای شما پیش آمده است که در این مقاله از آرنا گستر قصد داریم در مورد بهترین تنظیمات دستگاه های لیزر پزشکی به سوالات شما عزیزان به صورت تخصصی پاسخ دهیم.

بهترین تنظیمات دستگاه های لیزر پزشکی

تنظيمات الكس، دايود و اندی يگ در رفع موهای زايد از نظر تنظيمات زمانی هر سه ليزر فوق مانند هم اند، چرا كه تنظيمات پهنای پالس فقط و فقط به TRT مو و اپيدرم بر ميگردد. می‌دانيم برای حصول بهترين نتيجه پهنای پالس بايد كمتر از TRT فوليكول و بيشتر از TRT اپيدرم باشد.

محصولات مرتبط : دستگاه اس اچ آر

برای تيپ پوستی 3 ؛ TRT اپيدرم 10 ميلی ثانيه و براي يك مو با قطر متوسط و مشكي حدود 30 ميلی ثانيه است پس بهترين پهنای پالس حدود 20 ميلی ثانيه انتخاب می‌شود.

از نظر انرژی: از بين ليزرهای فوق بالاترين جذب ملانين و كمترين عمق نفوذ (2/5تا 3 ميليمتر) مربوط به الكس است پس در جلسه اول هير ريمووال حداقل انرژي 12 ژول برسانتی متر مربع انتخاب می‌شود تا بتواند دمای فوليكول را به 75 درجه سانتيگراد (دمای تخريب دائمی مو) برساند.

البته در نظر داشته باشيد انتخاب فلوئنس يا انرژی شديدا به تراكم و ضخامت مو وابسته است و هرچه تراكم و ضخامت موها بيشتر باشد فلوئنس را “كمتر” انتخاب می‌كنيم

و بر عكس در دستگاه ليزر دايود نانومتر كه جذب كمتری در ملانين نسبت به الكس دارد انرژی مناسب جلسه اول حدود 18 ژول بر سانتی متر مربع می‌باشد.

حداكثر عمق نفوذ دايود در تيپ پوستی 3 حدود 3 ميليمتر می‌باشد، ليزر اندی يگ جذب بسيار كمتری در ملانين دارد و بالاترين عمق نفوذ را در بين اين ليزرها داراست (4/5 ميليمتر). پس فلوئنس جلسه اول بايد دو براير الكس باشد كه حدود 24 ژول بر سانتی متر مربع انتخاب می‌شود.

و نكته آخر اينكه اگر مويی با الكس از بين نرود احتمالا عمق فوليكول آن بيشتر از 3 ميليمتر است كه در اينصورت از طريق موچين یک نمونه برداری كنيد و اگر مطمئن شديد كه بيش از 3 ميليمتر است، ليزر خودتان را به “اندی يگ” شيفت دهيد و بجای اينكه فلوئنس را بی حساب بالا ببريد.

در آخر توصيه اكيد می‌كنیم اگر اين ميزان انرژی (با خطای حداكثر 20درصد) در دستگاه های شما قادر به انجام هير ريمووال (در جلسه اول) نمی‌باشد يا باعث ايجاد سوختگی می‌شود

دستگاهتون حتما از كاليبره خارج شده و از بخش فنی شركت‌ها بخواهيد كه برگه كاليبراسيون دستگاهتون را در اختيارتون بزارند.

اما این نکته را فراموش نکنید که یک دستگاه ليزر حداقل هر 6 ماه يكبار بايد با پاورمتر استاندارد كاليبره شود.

امتیاز دهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام آرنا گستر
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره جهت خرید از شنبه الی چهارشنبه 9:30 صبح الی 18:30 بعد از ظهر
شماره تماس: 09123768396